Fakultet političkih nauka

E-mail: nemanja.b@ucg.ac.me

Skype: nemanja.batricevic

Obrazovanje

Doktor filozofije (PhD) u političkim naukama                                       (Sep 2015 - Dec 2021)

Komparativna politika

Centralnoevropski Univerzitet

Mentor: Levente Viktor Littvay

Master (MA) u političkim naukama                                                    (Sep 2013 - Jun 2015)

Centralnoevropski Univerzitet

Fakultet političkih nauka

Mentor: Levente Viktor Littvay

Trajanje: 120 ECTS

Bečelor (BA) u političkim naukama                                                     (Sep 2009 - Jun 2013)

Univerzitet Crne Gore, Fakultet politickih nauka

Teza: Klijentelizam, kolektivna akcija i promjena režima

Mentor: Doc.dr Oliver Komar

Trajanje: 240 ECTS

Iskustvo

Trenutna pozicija:

Saradnik u nastavi, Univerzitet Crne Gore, Fakultet političkih nauka: Osnovi istraživanja u političkim naukama, Statistika, Metodologija u političkim naukama, Uvod u političke nauke, Savremeni politički sistemi, Partije i partijski sistemi, Politika komunikacija, Politički marketing.   (Sept. 2017 – 2023)

Akademija/Predavanja:

Asistent, ECPR Ljetnja škola metoda 2017: Kauzalno zaključivanje u društvenim naukama (Avgust 2017)

Asistent, Fakultet političkih nauka, Centralnoevropski Univerzitet, Predmeti: Uvod u statistiku i Primijenjena statistika. (Avg – Dec 2016)

Asistent, ECPR Ljetnja  škola metoda 2016: Uvod u modelovanje strukturalnih jednačina (Avgust 2016)

Predśednik, Istraživačka grupa za političko ponašanje (PolBeRG). (Okt 2015 - Jun 2017)

Demonstrator, Fakultet političkih nauka, Univerzitet Crne Gore, Predmeti: Javno mnjenje, Politički marketing, Političko ponašanje. (Jan 2013 - Jun 2013)

Sertifikati/Radionice:

Sertifikat iz Metodologije političkih istraživanja i društvene analize, Centralnoevropski Univerzitet (2015).

Sertifikat: Automatizovano prikupljanje podataka u R-u, Evropski konzorcijum za politička istraživanja

(ECPR) (2017)

Sertifikat: Moderne metode kauzalnog zaključivanja sa observacionalnim podacima, Evropski konzorcijum za politička istraživanja (ECPR) (2017)

Sertifikat: Uvod u z-Tree, Evropski konzorcijum za politička istraživanja (ECPR) (2017)

Sertifikat: Medjunarodna radionica o metodama statističke genetike za kompleksne ljudske karakteristike, Univerzitet u Koloradu, Institut za bihejvioralnu genetiku (2016).

Ostale aktivnosti:

Eksterni asistent u istraživanjima, De Facto Consultancy, Podgorica Crna Gora.

Član tima za izradu nacionalne izborne studije za Komparativna studija izbornih sistema (CSES 2016).

Nagrade i počasti

Morton Deutsch Nagrada (Rad godine 2017), Međunarodno društvo za društvenu pravdu, Atlanta, SAD. (Jul 2018)

Nagrada za asistenta godine, Fakultet političkih nauka, Centralnoevropski Univerzitet. (Jun 2017)

Nacionalna stipendija za akademsku izvrsnost, Ministarstvo nauke, Crna Gora. (Sep 2015 - Sep 2017)