Fakultet političkih nauka

Datum i mjesto rođenja: 15.06.1991. Šavnik, Crna Gora

E-mail:   sretenjakic@gmail.com

Osnovne studije

Fakultet političkih nauka Univerziteta Crne Gore, studijski program: Socijalna politika i socijalni rad

Pravni fakultet Univerziteta Crne Gore, studijski program: Pravne nauke

Magistarske studije

Fakultet političkih nauka Univerziteta u Beogradu, studijski program: Socijalna politika

,,Mjere socijalne politike u sprečavanju socijalne isključenosti mladih u Crnoj Gori“ – magistarski rad

Radno iskustvo

Fakultet političkih nauka Univerziteta Crne Gore:

Pripravnik (od januara 2015. do oktobra 2015. godine)

Demonstrator (od oktobra 2015. do februara 2017. godine)

Saradnik u nastavi (od oktobra 2017)

Najvažnija znanja i vještine

Engleski jezik (B2)

Ruski jezik (A2)

Italijanski jezik (A1)

SPSS (program za statističku obradu podataka u društvenim naukama)

IISSS (integrisani informacioni program u oblasti socijalnog staranja - Socijalni karton).

U profesionalnom radu osposobio se na polju sprovođenja kvalitativnih i kvantitativnih istraživanja u svim fazama (postavljanje projekta istraživanja, prikupljanje podataka, obrada podataka, izrada istraživačkog izvještaja, analiza javnih politika, monitoring implementacije normativnih akata, itd.); medijatorskim vještinama; pravnoj podršci u oblasti porodičnog prava; savjetodavnom radu sa različitim ciljnim grupama, itd.

Objavljeni radovi (stručni članci, naučni članci i istraživačke publikacije)

(autor i koautor)

1. Jakić, S. (2014). Usvojenje i hraniteljstvo u Crnoj Gori. Zbornik radova sa ll Regionalnog kongresa studenata socijalne politike i socijalnog rada. Ljubljana: Fakultet za socijalni rad, Univerzitet u Ljubljani.
  2. Jakić, S. (2015). Uticaj globalizacije na socijalnu politiku. Zbornik radova sa lll Regionalnog kongresa studenata socijalnog rada. Mostar: Filozofski fakultet, Sveučilište u Mostaru.
  3. Jakić, S., Veljić, Č. (2016). Vršnjačko nasilje nad djecom sa teškoćama u razvoju u osnovnim školama. Dani defektologa. Beograd: Društvo defektologa. (u procesu objavljivanja)
  4. Jakić, S. (2016). Mehanizmi obezbjeđenja potraživanja po osnovu obaveze izdržavanja djeteta. Pravni zbornik. Podgorica: Udruženje pravnika Crne Gore.
  5. Vujović, I., Jakić, S., Đukić, J., Selić, A., Smolović I. i Radović, N. (2016.). Uspješna priprema učenika strukovnih škola za tržište rada. Podgorica: Juventas.
  6. Zeković, B., Jakić, S. i Vujović, I. (2016). Učinkovitost materijalnih davanja u obezbjeđivanju materijalne podrške osobama u stanju socijalne potrebe. Podgorica: Juventas.
  7. Vujović, I., Jakić, S. (2016). Stavovi građana o zdravstvu, obrazovanju, socijalnoj zaštiti i zapošljavanju. Podgorica: Juventas.