Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Biografija

Jovan Radulović rođen je 02.02.1992. u Podgorici. Osnovnu školu „Radojica Perović“ i srednju ETŠ „Vaso Aligrudić“ završio je u Podgorici. Diplomirao je na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću 2016. godine na temu „Uticaj škole gimnastike na motoričke sposobnosti djece predškolskog uzrasta“ čime je stekao zvanje specijaliste Fizičke kulture. Od januara do oktobra 2017. godine odrađivao je pripravnički staž u srednjoj ETŠ „Vaso Aligrudić“ u Podgorici, iste godine položio je stručni ispit na temu „Uticaj tjelesne visine i tjelesne mase kod učenika prvog i drugog razreda srednje škole“. Iste godine upisuje magistarske studije na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću, smjer Fizička kultura. Februara 2018. godine biva izabran za saradnika u nastavi na istom fakultetu, kao i na nematičnim fakultetima: Filozofski fakultet u Nikšiću; Pomorski fakultet u Kotoru; Ekonomski fakultet u Podgorici i u Bijelom Polju, za grupu predmeta u naučnoj oblasti Sportske nauke. Autor je i koautor nekoliko naučnih radova međunarodnog časopisa JASPE „Journal of Anthropology of Sport and Physical Education“ . Od 2015. godine redovno posjećuje naučne konferencije koju organizuju Univerzitet Crne Gore i Crnogorska sportska akademija.

Više od 15 godina bavio se fudbalom. Radno je angažovan u školi odbojke OK Budućnost Capital Plaza, takođe obavlja posao asistenta instruktora spasilaštva na vodi Crvenog Krsta Crne Gore.