Filozofski fakultet

Prof. dr Jelena Stamatović

Jelena Stamatović je diplomirala na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, odeljenje za pedagogiju. Magistrirala i doktorirala na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Doktorska disertacija: Samovrednovanje rada nastavnika u funkciji unapređivanja vaspitno-obrazovnog rada. Radi kao vanredni profesor na Pedagoškom fakultetu u Užicu, Univerzitet u Kragujevcu, Republika Srbija na osnovnim, master akademskim i doktorskim studijama. Predaje sledeće predmete: Metodologija pedagoških istraživanja, Akciona istraživanja, Školska pedagogija, Porodična pedagogija (osnovne akademske studije); Metodologija izrade naučnog i stručnog rada (master studije); Uvod u naučno-istraživački rad (doktorske studije). Autor je dve naučne monografije i koautor dve naučne monografije. Objavila je 32 rada u relevantnim domaćim Iimeđunarodnim časopisima i učestvovala kao izlagač na vise domaćih i međunarodnih konferencija, recenzent je 5 naučnih monografija, jednog univerzitetskog udžbenika i jednog praktikuma. Prodekan je za naučno-istraživački rad Pedagoškog fakulteta u Užicu, Univerziteta u Kragujevcu.