Metalurško-tehnološki fakultet, 12.10.2018

Biografija

X

Jana Mišurović je rođena 1992. godine u Podgorici, Crna Gora. Osnovne i specijalističke studije Hemijske tehnologije završila je 2015. godine na Metalurško-tehnološkom fakultetu Univerziteta Crne Gore. Master akademske studije fizičke hemije upisala je oktobra 2015. godine na Fakultetu za fizičku hemiju Univerziteta u Beogradu i iste završila septembra 2016. godine odbranom master rada pod naslovom “Sinteza i karakterizacija polianilina nanovlaknaste morfologije” čime je stekla akademsko zvanje master fizikohemičar. Oktobra 2016. godine upisala je doktorske akademske studije na Fakultetu za fizičku hemiju Univerziteta u Beogradu.

Dosadašnji naučno-istraživački rad pripada oblasti Fizičke hemije materijala i Fizičke hemije makromolekula. U najvećoj mjeri se bavila sintezama i fizičkohemijskom karakterizacijom elektroprovodnih polimera.

Naučni radovi:

1. Jana Mišurović, Miloš Mojović, Budimir Marjanović, Predrag Vulić, Gordana Ćirić-Marjanović, Magnetite nanoparticles-catalysed synthesis of conductive polyaniline, Synthetic Metals, 257 (2019) 116174.
  2. Jana Mišurović, Gordana Ćirić-Marjanović, Sinteza i strukturna karakterizacija polianilina nanovlaknaste morfologije, Tehnika-Novi materijali, 73 (4) (2018) 463-469.

Saopštenja sa međunarodnog naučnog skupa štampana u izvodu:

1. Jana Mišurović, Gordana Ćirić-Marjanović, “Novel, eco-friendly approach for the oxidative polymerization of aniline using Fe3O4 nanoparticles/H2O2 catalytic system” (oral presentation), The 18th Young Researchers' Conference Materials Sciences and Engineering, December 4–6, 2019, Belgrade, Serbia, The Book of Abstracts, p.47.
  2. Jana Mišurović, Gordana Ćirić-Marjanović, “Nanofibrous polyaniline preparation by the oxidative polymerization of aniline with the oxidant in excess: Raman and FTIR spectroscopy study“ (poster presentation), Twentieth Annual Conference YUCOMAT 2018, Herceg Novi, September 3-7, 2018, Herceg Novi, Montenegro, The Book of Abstracts, p.115.
  3. Jana Mišurović, Gordana Ćirić-Marjanović, “Fe3O4-assisted oxidative polymerization of aniline“ (poster presentation), IUPAC Postgraduate Summer School on Green Chemistry, July 7-13, 2018, Venice, Italy, The Book of Abstracts, p.62.
  4. Jana Mišurović, Gordana Ćirić-Marjanović, “Synthesis and characterization of nanofibrous polyaniline” (oral presentation), The 16th Young Researchers' Conference Materials Sciences and Engineering, December 6–8, 2017, Belgrade, Serbia, The Book of Abstracts, p.46.
  5. Jana Mišurović, “The influence of operating parameters on the compressive strength of fly ash and red mud based geopolymers” (oral presentation), Second International Student Environmental Conference – FISEC16, May 18-22, 2016, Belgrade, Serbia, The Book of Abstracts, p.32.

e-mail adresa: janam@ucg.ac.me