Fakultet političkih nauka

Biografija

Todor Lakić rođen je u Podgorici. Student je doktorskih studija na Fakultetu političkih nauka, Univerziteta Crne Gore.

Osnovnu i srednju školu završio je u Danilovgradu.

Osnovne, specijalističke i magistarske studije završio je na Fakultetu političkih nauka, Univerzitet Crne Gore na smjeru Međunarodni odnosi sa prosječnom ocjenom A na svakom nivou studija.

Magistarske studije završio je 2021. godine, odbranom magistarske teze pod nazivom: Ofanzivni realizam i međunarodna politika postsovjetske Rusije.

Tokom  studija bio je dobitnik stipendija Ministarstva prosvjete Crne Gore za najbolje studente, Opštine Danilovgrad kao i stipendista fondacije Konrad Adenauer Stiftung. Dobitnik je nagrade Glavnog grada 19. decembar  2017. godine kao i nagrade Fakulteta političkih nauka za najboljeg studenta na smjeru Međunarodni odnosi 2017. godine.

Oblasti istraživanja: neorealizam u međunarodnim odnosima, zamrznuti konflikti, spoljna politika Ruske Federacije, de facto države.

Govori engleski i ruski jezik.