Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 12.02.2019

Biografija

X

Dragan Baćović je rođen 29.11.1994. godine u Nikšiću gdje je završio osnovnu i srednju školu. Fakultet za sport i fizičko vaspitanje je upisao 2013. godine, a 2016. godine završio osnovne studije. Godine 2016. upisuje specijalističke studije i 2017. uspješno ih završava i stiče zvanje profesora fizičkog vaspitanja. Na prvoj i drugoj godini osvnovnih, kao i na specijalističkoj godini, uručena mu je nagrada kao najboljem studentu na svojoj studijskoj godini.

Od malih nogu ga je privlačio sport, naročito fudbal. Svoje prve fudbalske korake počeo je u FK ''Sutjeska'' iz Nikšića. Uspjehe koje je postigao sa imenovanim klubom su: titula prvaka Crne Gore i titula kupa Crne Gore u kadetskom uzrastu, kao i titula prvaka Crne Gore i kupa Crne Gore u omladinskom uzrastu. Trenutno je student magistarskih studija na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću kao i na saradnik u nastavi na istoimenom fakultetu.