Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Biografija

Dragan Baćović je rođen 29.11.1994. godine u Nikšiću gdje je završio osnovnu školu “Luka Simonović” i JU Srednju Ekonomsko Ugostiteljsku školu. Fakultet za sport i fizičko vaspitanje je upisao 2013. godine, a 2016. godine završio osnovne studije. Tokom osnovnih studija dva puta biva nagrađivan priznanjem za najbolji postignuti rezultat u tekućoj godini. Iste godine upisuje specijalističke studije na pomenutoj univerzitetskoj jedinici, a završava novembra 2017. godine, odbranom diplomskog rada na temu: “Učestalost deformiteta ravnog stopala kod učenika prvog ciklusa osnovne škole” čime stiče zvanje specijaliste Fizičke kulture, sa prosječnom ocjenom B (9.48) i biva nagrađen za najbolji postignuti rezultat u tekućoj godini. Po završetku specijalističkih studija prijavljuje se za program stručnog osposobljavanja od januara 2018 do oktobra 2018. godine u OŠ “Mileva Lajović Lalatović”. Nakon završenog programa stručnog osposobljavanja upisuje magistarske studije, smjer Fizička kultura i završava u oktobru 2019. godine odbranom rada na temu “Dužina stopala i dužina šake kao pouzdani prediktori za procjenu relativne tjelesne visine crnogorskih studenata”, sa prosječnom ocjenom B (9.17), čime stiče zvanje magistra nauka i biva nagrađen za najbolji postignuti rezultat u tekućoj godini. Studijske 19/20 upisuje doktorske studije, na već pomenutoj univerzitetskoj jedinici i u roku završava sve obaveze predviđene planom i programom. Od februara 2019. godine biva angažovan kao saradnik u nastavi na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću. Od 2020. godine postaje predstavnik saradnika u nastavi na pomenutoj univerzitetskoj jedinici, a nedugo zatim i predstavnik saradnika u nastavi u Senatu Univerziteta Crne Gore. U periodu od 2014 do 2019. sprovodi kondicione treninge sa košarkašima različitog uzrasta. Dva puta je sa futsal ekipom Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje bio šampion Studentske sportske lige u futsalu i takođe, dva puta bio drugoplasirani.

Od malih nogu ga je privlačio sport, naročito fudbal. Svoje prve fudbalske korake načinio je u FK Sutjeska iz Nikšića. Uspjehe koje je postigao sa imenovanim klubom su: titula prvaka Crne Gore i titula kupa Crne Gore u kadetskom uzrastu, kao i titula prvaka Crne Gore i kupa Crne Gore u omladinskom uzrastu. Učesnik je mnogih konferencija i aktivan je u naučno-istraživačkom radu sa značajnih brojem objavljenih naučnih radova. Pored navedenog, trenutno je primarno posvećen obavezama koje su u opisu posla saradnika u nastavi na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje, Univerziteta Crne Gore.