Fakultet dramskih umjetnosti

Biografija

Sead ŠABOTIĆ, reditelj i scenarista, rođen u Nikšiću, Crna Gora. Upisuje i  završava studije na katedri Filmske i TV režije na Fakultetu dramskih  umjetnosti, Univerzitet Crne Gore, na kom završava i specijalističke post-diplomske studije specijalizirajući oblast: Dokumentarni film. Po završetku specijalističkih studija upisuje i završava master akademske studije na Fakultetu dramskih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu. Doktorand je na Akademiji umetnosti, Univerzitet umetnosti u Novom Sadu. Alumnista je EX-Oriente film radionice, Talents Sarajevo programa, Talents Tehran programa u okviru Fajr IFF, Beldocs Academy program-a. Režirao je više kratkometražnih dokumentarnih i igranih filmova te dugometražni dokumentarni film „Blizanci  satkani od sna“. Trenutno radi na Fakultetu dramskih umjetnosti kao saradnik u nastavi i završava drugi dugometražni film „Porodica na određeno vrijeme“. Selektor je Takmičarskog programa dokumentarnog filma na Filmskom festivalu Herceg Novi – Montenegro film festival.