Filozofski fakultet

Biografija

Dragoslav Banjak je rođen 28.09.1973. godine u Trebinju. U rodnom gradu je završio osnovnu i srednju Prosvjetno i kulturološko-prevodilačku školu, čime je stekao zvanje pomoćnika prevodioca za francuski jezik. Nakon odsluženja vojnog roka, upisuje 1993. godine Filozofski fakultet u Nikšiću-Odsjek istorije i geografije. Fakultet je završio 1998. godine.

Neposredno po završetku Filozofskog fakulteta, dobio je od Ministarstva prosvjete Crne Gore stipendiju za nastavak obrazovanja. Upisao je postdiplomske studije na Geografskom Fakultetu Univerziteta u Beogradu, Odsjek Fizičke geografije, smjer Hidrologije. Nakon položenih ispita, odbranio je magistarski rad na temu „Rijeka Mušnica-hidrološka svojstva i vodoprivredni problemi“.

U avgustu 2016. godine, nakon četiri godine istraživanja, odbranio je doktorsku disertaciju na Rudarsko-geološkom fakultetu u Beogradu, na temu „Hidrogeohemijske karakteristike i kvalitet voda u slivu Trebišnjice, Republika Srpska, Bosna i Hercegovina”.