Pravni fakultet

mr Tomić Milana

mr Milana Ranković je rođena 1995. godine.  Studije pravnih nauka je završila na Pravnom fakultetu, Univerziteta Crne Gore, sa prosjekom 9,00 (B) na osnovnim studijama i 10,00 (A) na specijalističkim studijama. Obrazovanje je nastavila u Velikoj Britaniji, kao Chevening stipendista, u kojoj je magistrirala na Svonsi Univerzitetu sa prosječnom ocjenom “distinction” 72, za koju je ekvivalent u Crnoj Gori ocjena 9,4. Magistarski rad izradila je iz predmeta međunarodna trgovinska arbitraža, na temu “Da li priznanje i izvršenje stranih arbitražnih odluka koje su poništene od strane nadležnog suda, može povoljno uticati na razvoj međunarodne trgovinske arbitraže?”. Zbog ostvarenog uspjeha, fakultet joj je uručio priznanje da je jedan od najboljih 10% studenata na Institutu za trgovinsko i pomorsko pravo generacije 2019/2020, a advokatska kancelarija Holman Fenwick Willan LLP (“HFW”) iz Londona, joj je uručila novčanu nagradu jer je imala najbolju ocjenu i rad iz predmeta prevoz robe morem, vazduhom i drumom.

Trenutno je student doktorskih akademskih studija na Pravnom fakultetu, Univerziteta u Novom Sadu, iz privatno pravne oblasti. Posjeduje četiri godine radnog iskustva u pravnoj praksi. Učestvovala je u brojnim projektima, stručnim i naučnim konferencijama u Crnoj Gori i inostranstvu i autorka je više naučno-istraživačkih radova. Tečno govori engleski jezik, služi se italijanskim i njemačkim jezikom.