Filološki fakultet

Biografija

Рођена је 15. 9. 1999. године на Цетињу, а живи у Подгорици гдје је завршила основну школу и гимназију. На Студијском програму за српски језик и јужнословенске књижевности Филолошког факултета у Никшићу завршила је основне студије 2021. године, са просјечном оцјеном 9,97 (А). Тренутно је студент мастер студија на истој катедри.
     За постигнуте резултате током студирања више пута је награђивана од Министарства просвјете, науке, културе и спорта, на основним, а онда и од Главног града Подгорице на мастер студијама.
     Радила је као предавач на Љетњој школи српског језика за странце у организацији Матице српске - Друштва чланова у Црној Гори 2019. и 2022. године.
    Учествовала је на неколико међународних и националних научних скупова и школа.
    Од септембра 2022. године ангажована је као сарадник у настави на Студијском програму за српски језик и јужнословенске књижевности.