Arhitektonski fakultet

Biografija

Sanja Sekulović rođena je 1995. godine na Cetinju. Osnovne studije završila je na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta Crne Gore  u Podgorici 2017. godine. Specijalističke studije završila je 2019. godine na temi Arhitektonsko i urbanističko planiranje i projektovanje solidarnog naselja međustaleške interakcije u Podgorici, nakon čega je nastavila sa magistarskim studijama. Njeno studensko angažovanje krunisano je 2020. godine Diplomom Studentske nagrade Glavnog grada Podgorice. Stručni arhitektonski radni angažman započela je u periodu 2017. – 2018. godine kao pripravnik u arhitektonskog studiu, nakon čega se usavršavala putem honorarne saradnje sa mnogim crnogorskim biroima. Od 2020. godine bila je zaposlena unutar JU SSGGŠ inž. Marko Radević u Podgorici, gdje je bila angažovana kao autonomni nastavnik/predavač arhitektonske grupe predmeta. Godine 2021. polaže stručni ispit i zavređuje Licencu za rad u obrazovno-vaspitnim ustanovama. Tokom arhitektonskog usavršavanja učestvovala je na mnogim lokalnim, regionalnim i međunarodnim izložbama, konkursima i radionicama, kao student i arhitekta.