Arhitektonski fakultet

Biografija

Nikolina Sekulović, rođena je 1995. godine u Podgorici. Osnovne studije je završila na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici. Zvanje magistra inženjera arhitekture stekla je u Mariboru, Sloveniji.

Dobitnica je studentske nagrade Glavnog grada Podgorice i Nagrade Inženjerske Komore Crne Gore za najboljeg studenta svoje generacije. Dobitnica je stipendije Ministarstva nauke i prosvjete Crne Gore i stipendije “Ad Futura” koju dodjeljuje Vlade Republike Slovenije najboljim studentima Zapadnog Balkana.

Svoje radno iskustvo je započela kao apsolventkinja i gradila ga kroz rad u nekoliko arhitektonskih firmi u Podgorici, a tokom magistarskih studija sarađivala sa firmama u Ljubljani. Kao koautor i član različitih konkursnih timova učestvovala je i osvojila nekoliko priznanja na međunarodnim konkursima. Učestvovala je, i predstavljala Crnu Goru, na mnogobrojnim lokalnim, regionalnim i međunarodnim  izložbama, studentskim organizacijama i radionicama.