Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Biografija

Slađana Martinović rođena 25.08.1998. godine u Skadru. Osnovnu školu ,,Milan Vukotić" završila je u Zeti, a srednju školu, gimnaziju, u Tuzima. Godine 2017. upisuje Fakultet za sport i fizičko vaspitanje u Nikšiću, a osnovne studije završava 2020. godine na smjeru Fizička kultura i zdravi stilovi života. Postdiplomske master studije upisuje 2021. godine a završava 2023. godine sa prosjekom 9.01. kada upisuje i doktorske studije na istoimenoj univerzitetskoj jedinici. Godine 2022. angažuje se kao honorarni saradnik na Fakultetu za sport i fizičko vaspitanje, a naredne godine produžava svoje angažovanje kao saradnik u nastavi. Iste godine, postaje predstavnik saradnika u nastavi u Vijeću fakulteta za sport i fizičko vaspitanje.

Trenirala je 4 godine rukomet u rukometnom klubu ,,Zeta" a licencu za rukometnog sudiju polaže 2016. godine. Trenutno je EHF kandidat i pripadnik prve grupe sudija u Zajednici rukometnih sudija Crne Gore. Sudila je završnice turnira, i to na 3 Mediteranska prvenstva i na Svjetskom školskom prevenstvu. Na čak 6 turnira je učestvovala kao tim vodič, među kojima se izdvajaju Kvalifikacije za Olimpijske igre i Seniorsko žensko prvenstvo.