Mašinski fakultet

Biografija

Vladimir Ilić rođen je 29. 7. 1998. godine u Valjevu. Tehničku školu u Valjevu upisuje 2013. godine, obrazovni profil tehničar za bezbednost saobraćaja i završava je sa odličnim uspehom.

Na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu 2017. godine upisuje osnovne akademske studije prvog stepena u trajanju od četiri godine na studijskom programu Saobraćaj i transport. Zvanje diplomiranog inženjera saobraćaja stiče 22. 10. 2021. godine, braneći diplomski rad pod nazivom „Ekvivalent brzine izgubljene na deformacioni rad u analizi sudara vozila”. Osnovne akademske studije završava sa prosečnom ocenom 9,40.

Na Fakultetu tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu 2021. godine upisuje master akademske studije drugog stepena u trajanju od jedne godine na studijskom programu Saobraćaj i transport, modul Bezbednost saobraćaja.

Zvanje master inženjera saobraćaja stiče 22. 09. 2023. godine, braneči master rad pod nazivom „Primena savremenih alata unapređenja bezbednosti puta sa posebnim osvrtom na put M10 u Crnoj Gori”. Master akademske studije završava sa prosečnom ocenom 9,50.

Stipendiran je od strane grada Valjeva tri godine za redom, za rezultate postignute tokom studiranja.

Od 16. 10. 2022. zaposlen na Mašinskom fakultetu, kao saradnik u nastavi.