Arhitektonski fakultet

Biografija

Msc Velenka Herbez rođena je u Mostaru 1987. godine. Osnovnu školu i gimnaziju završila je u Podgorici. Osnovne i magistarske studije arhitekture završila je u Moskvi, na Univerzitetu prijateljstva naroda, stekavši zvanje magistar arhitekture. Diploma sa pohvalama «krasnый diplom», koja se dodjeljuje najboljim studentima u Rusiji, dodjeljena joj je na osnovnim i magistarskim studijama.

Na Arhitektonskom fakultetu u Ljubljani završila je magistarske studije urbanizma stekavši zvanje magistrica inženjerka arhitektica urbanistkinja.

Trenutno je student doktorskih studija na Univerzitetu MGSU u Moskvi, na katedri za arhitekturu.

Dobitnica je stipendije Vlade Ruske Federacije.

Tokom osnovnih i magistarskih studija studija radila je u projektnim biroima u Moskvi.

U Americi je radila u projektnim biroima Nantucket Architecture Group i IR design.

Aktivno objavljuje članke u ruskim naučnim zbornicima i učestvuje na ruskim i međunarodnim konferencijama u oblasti arhitekture. Piše članke o arhitekturi za časopis Prostor.

Sarađivala je sa NVO Expeditio iz Kotora.