Otvoren konkurs za prijavu osoblja za program Univerziteta Azurna obala: Digitalne vještine za edukatore

Po osnovu članstva u Ulysseus alijansi, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za učešće osoblja u kombinovanom intenzivnom programu (Blended Intensive Programme). Kombinovani intenzivni program (BIP) predstavlja mobilnost koja će se dijelom održati u onlajn formatu, dok će se fizički dio realizovati na instituciji organizatora programa (Univerzitet Azurna obala).

Univerzitet u Nici organizuje intenzivni program u kombinovanom formatu, za unapređenje osnovnih digitalnih kompetencija za edukatore. Ovaj sveobuhvatni program kombinuje iskustva učenja na licu mjesta i onlajn, promovišući interaktivnost i timski rad.

Pregled digitalnih mekih vještina biće dat učesnicima kroz uvodni MOOC. Nakon što ga završe, učesnici treba da budu dobro pripremljeni da pređu na sadržaje programa koji će se odvijati uživo, a koji će pokrivati teme kao što su digitalna pismenost, digitalni identitet, digitalno dobrostanje, digitalna saradnja, uticaj u digitalnoj sferi, kritičko i analitičko razmišljanje u digitalnom prostoru, AI u obrazovanju, i dr.

1. Online - Inicijalni sastanak sa organizatorima i priprema materijala za uživo program
  2. Uživo -  Petodnevna intenzivna radionica na Univerzitetu Azurna obala (17.06.2024. - 21.06.2024)

Ključne informacije:

• Mjesto održavanja fizičkog dijela programa: Univerzitet Azurna obala, Nica, Francuska
  • Ko može da se prijavi: akademsko i neakademsko osoblje Univerziteta Crne Gore uključeno u razvoj i/ili inovativnu upotrebu digitalnih alata u obrazovanju i obuci
  • Broj dostupnih stipendija: 2
  • Datum virtuelnog dijela programa: 01.06. - 16.06.2024.
  • Datum fizičkog dijela programa: 17.06. - 21.06.
  • Potrebno znanje jezika: Engleski B2 nivo

Rok za prijavu: 15.04. (23:59 CET)

Više informacija o programu i načinu prijave se nalazi na stranici.