Erasmus+ DigNest projekat: Otvoren novi poziv za inovativne studentske ideje

Erasmus+ DigNest projekat:  Otvoren novi poziv za inovativne studentske ideje

Kroz Erasmus+ DigNest projekat otvoren je novi poziv za inovativne studentske ideje. Obezbjeđenja je podrška za najmanje 10 studentskih timova i to kroz mentorsku podršku i monitoring, učešće na ljetnjoj školi i konferencijama organizovanim u Crnoj Gori ili regionu i kontinuiranu saradnju sa profesorima i inovatorima iz partnerskih institucija iz Evropske unije.

Riječ je o sljedećim partnerskim institucijama: Hochschule Furtwangen University  (Njemačka),Budapest University of Technology and Economics (Mađarska), National and Kapodistrian University of Athens (Grčka), ARCTUR (Slovenija), Comtrade System Integration (Srbija) i podsticaj najboljim timovima za dalji razvoj.

Prioritetne oblasti u okviru kojih trebaju biti ideje su medicina i poljoprivreda, ali i druge oblasti iz S3 strategije pametne specijalizacije.

Studentski timovi su obavezno multidisciplinarni (optimalni broj od tri do pet studenata) se mogu prijaviti slanjem aplikacione forme iz priloga na mejl  dignest@ucg.ac.me

Prijave su otvorene do 30. oktobra 2023.