Arhitektonski fakultet

Biografija

Nikola Bajović rođen je 1996. godine u Nikšiću, Crna Gora. Završio je osnovne studije na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta Crne Gore u Podgorici, 2018. godine. Specijalističke studije je uspješno završio 2019. godine, baveći se temom Arhitektonsko-urbanističkog rješenja doma za stare u Nikšiću. Diplomu master inženjera arhitekture stekao je na Fakultetu tehničkih nauka u Novom Sadu, na smjeru "Savremene teorije i tehnologije" 2021. godine. Nakon toga, nastavio je sa svojim akademskim putem i 2022. godine je upisao doktorske studije na Univerzitetu Crne Gore.

Od 2021. do 2023. godine, Nikola je radio kao inženjer na izvođenju radova na više građevinskih objekata u Podgorici. Takođe, od septembra 2023. godine, započeo je svoj angažman kao saradnik u nastavi na Arhitektonskom fakultetu u Podgorici, u oblasti arhitektonskih tehnologija.