Konkurs za istraživačku poziciju iz robotike na Univerzitetu u Đenovi

Istraživačka grupa Univerziteta u Đenovi, TheEngineRoom, otvara slobodno mjesto za prijem istaživača iz oblasti kognitivne robotike, kontrole robota i mašinskog učenja na međunarodnom istraživačkom projektu ERASMUS+, koji je realizovan u saradnji evropskih i indijskih partnera. Univerzitet u Đenovi je partner Univerziteta Crne Gore u okviru Ulysseus alijanse.

Naučni koordinator: Prof. Fulvio Mastrogiovanni

Pozicija: Istraživačka stipendija

Lokacija: Univerzitet u Đenovi, Italija

Trajanje: 2 godine

Stipendija: 23.250,00 € godišnje (prije poreza)

Pregled:

Imaćete priliku da radite na integraciji pristupa mašinskog učenja i algoritama upravljanja robotima. Implementiraćete nove algoritme u kognitivne arhitekture robota koristeći tehnologiju digitalnih blizanaca (digital twins). Bićete odgovorni za identifikaciju slučajeva korišćenja, scenarija validacije i steći ćete duboko razumijevanje procesa saradnje ljudi i robota u različitim scenarijima. Pored toga, Vaša uloga će obuhvatiti konceptualizaciju, razvoj i validaciju rješenja u obliku prototipa, na kraju ih testirati u realnom okruženju. Takođe ćete biti odgovorni za interakciju sa konzorcijumom projekta.

Odgovornosti:

• Identifikacija mogućnosti za implementaciju novih algoritama upravljanja zasnovanih na pristupima mašinskog učenja.
  • Konceptualizacija inovativnih rješenja u saradnji čovjeka i robota.
  • Razvijanje prototip rješenja i testiranje u stvarnim uslovima.
  • Saradnja sa razliičitim timovima kako bi se osigurala uspješna implementacija projekta.

Zahtjevi:

• MSc diploma računarskog inženjerstva, robotike ili relevantne oblasti.
  • Poznavanje engleskog jezika.
  • Dobro poznavanje relevantnih tehničkih pitanja, automatske kontrole, mašinskog učenja, razvoja softvera i programiranja robota.
  • Potrebno ali nije eliminatorno: iskustvo u upravljanju projektima i timovima.

Pridružite se u istraživačkoj grupi TheEngineRoom i radite u samom vrhu istraživanja robotike u Đenovi!

Proces prijavljivanja:

Zainteresovani kandidati treba da se prijave koristeći onlajn proceduru na https://concorsi.unige.it/home/procedure/4574

Rok: 01. april 2024. do 12:00 časova