Fakultet likovnih umjetnosti

Biografija

Igor Bošnjak (rođen 1981 u Sarajevu) živi i radi u Trebinju (Bosna i Hercegovina). Uglavnom radi na polju filma, videa, instalacije i fotografije. Trenutno radi kao docent na Akademiji likovnih umjetnosti u Trebinju. Završio je Akademiju likovnih umjetnosti Trebinje 2005. (BA) na Odseku za slikarstvo. Od 2007. do 2008. završio je interdisciplinarne master studije (MA) na Odseku teorija umetnosti i medija na Univerzitetu umetnosti u Beogradu, Srbija.

Njegovi radovi su prikazivani u: Whitechapel Gallery, London; Kunsthalle Wien; New Cinema & Contemporary Art, Rencontres Internationales, Gaîté Lyrique & Palais de Tokyo, Paris; Kunsthal Charlottenborg, Copenhagen; Atopia Film & VideoKunst Gallery, Oslo; Moscow Museum of Modern Art, Moscow; Hong Kong Art Hall; CAM Casoria, Contemporary Art Museum, Naples; Kunst Museum, Bonn; Agnes B. Foundation, Galerie du Jour, Paris; MSUV Muzej savremene umetnosti Vojvodina, Novi Sad; Galleria d’ Arte Moderna Palazzo Forti, Verona; Muzej savremene umjetnosti RS, Banja Luka; Point Ephemere, Paris; The Museum of Modern Art Dubrovnik; Contemporary Music Centre, Dublin; MMC Kibla, Maribor; Espacio Center Canarias, Tenerife; Fabbrica del Vapore, Milan; Center of Contemporary Art, Plovdiv; Budapest Art Fair Mucsarnok, Budapest; Charinthian Museum of Modern Art Klagenfurt; Spazio Monitor, Museum of Contemporary Art, Rome; 2nd Project Biennial D-0 ARK Underground, Konjic; Tapetenwerk Halle C, Leipzig; Galerija Remont, Beograd; National Art Gallery of B&H, Sarajevo; Kulturni centar Beograd; Musseo di Palazzo Poggi, Bologna; Eastwards Prospectus Gallery, Bucharest, itd.

Godine 2010. Igor Bošnjak bio je finalista za nagradu ZVONO za mlade likovne umetnike koju organizuje Centar za savremenu umjetnost Sarajevo; od 2009 do 2011 bio je finalista B&H Henkel takmičenja za nagradu za mlade umetnike organizovanog u Zagrebu; 2007 nagrađen je prvom nagradom za video rad na 45-tom Salon Clovek Spomenik (Salonu čovek spomenik) u Velenju, Slovenija.