Medicinski fakultet

Aleksandra Ljumović (Vojinović) je rođena 1989. godine u Baru, Crna Gora.

Osnovno i srednje obrazovanje je završila u rodnom gradu (nosilac diplome Luča), diplomirala na Farmaceutskom fakultetu u Podgorici 2012. godine sa prosječnom ocjenom A.

Doktorske studije na Medicinskom fakultetu u Podgorici, modul Farmaceutska tehnologija, upisala je 2018. godine.

Dobitnica je brojnih priznanja i stipendija od kojih se izdvaja nagrada Univerziteta Crne Gore za najboljeg studenta Farmaceutskog fakulteta 2011. godine.

Učesnica je 2010 FIP Congress in Lisbon (Portugal) Pharmacoepidemiology/Pharmacoeconomics Posters sa poster prezentacijom – presenting author.

Učesnica Prvog kongresa farmaceuta Crne Gore „Farmacija: juče, danas, sjutra“. Budva, 12-15. maj 2011. sa dvije poster prezentacije od kojih jedna nosi prvu nagradu kongresa.

Zaposlena je u Agenciji za ljekove i medicinska sredstva Crne Gore (CALIMS) u Odjeljenju za izdavanje dozvola za stavljanje lijeka u promet.

Kao saradnik u nastavi angažovana je na Medicinskom fakultetu u Podgorici – studijski program Farmacija, na predmetima: Farmaceutska tehnologija I i II.

Bibliografija

1. Vojinović A, Šoškić M, Šarkinović E, Karadžić J, Jovanović Đurašković M, Mugoša S. The structure of drugs in home pharmacies. 2010 FIP Congress in Lisbon (Portugal); Pharmacoepidemiology/Pharmacoeconomics Posters.
  2. Goločorbin Kon S, Vojinović A, Lalić-Popović M, Pavlović N, Mikov M. Lekovi „Siročići”. Med Pregl 2013; LXVI (9-10): 373-378.
  3. Šoškić M, Vojinović A, Mugoša S, Mikov M.. Hospital use of drugs in Urology Clinic of Clinical Center of Montenegro. Basic & Clinical Pharmacology & Toxicology © 2011 Nordic Pharmacological Society: P283: 148.
  4. Vojinović A, Goločorbin Kon S. Poznavanje i upotreba kozmetičkih i dermokozmetičkih preparata kod stanovnika u Crnoj Gori. Prvi kongres farmaceuta Crne Gore ’’Farmacija: juče, danas, sjutra’’. Budva, 12-15. maj 2011.
  5. Vojinović A, Šoškić M, Šarkinović E, Potpara Z. Akne: prevalenca i faktori nastanka. Prvi kongres farmaceuta Crne Gore ’’Farmacija: juče, danas, sjutra’’. Budva, 12-15. maj 2011. prva nagrada za poster prezentaciju.