Medicinski fakultet

Telefon: +38269 046 890

E mail: miloradmagdelinic@gmail.com

Radno iskustvo:

Od 1994. godine, po završetku specijalizacije, radi kao hirurg u Opštoj bolnici Berane.

Od septembra 1990. godine u radnom je odnosu u Opštoj bolnici u Beranama.

Od 1986. do 1990. godine radi u Domu zdravlja u Rožajama, gdje je obavio obavezni ljekarski staž.

Obrazovanje:

1. godine specijalizirao je Opštu hirurgiju na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Specijalizaciju je započeo oktobra 1990 godine, a specijalistički ispit sa odličnim uspjehom položio 17.10.1994. godine i stekao zvanje Specijalista opšte hirurgije.
  2. godine diplomirao je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Prištini.

Školske 1980 /1981. godine upisao je studije na Medicinskom fakuletu Univerziteta u Prištini, a diplomirao 25.12.1985. godine i stekao zvanje Doktor medicine.

1. godine završio je Gimnaziju u Rožajama sa odličnim uspjehom. Dobitnik je diplome Luča u Osnovnoj školi koju je završio u Rožajama.

Izborna stručna zvanja:

Odlukom Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu 2000. godine određen je za Mentora za obavljanje dijela stažau okviru specijalističkih studija iz Opšte hirurgije za ljekare sa područja Crne Gore.

Dodatna edukacija:

1. – Atina, Henry Dunant Hospital ,, Inguinal – Ventral Herniarepair“
  2. - Novi Sad, Društvo lekara Vojvodine – Srpsko lekarsko društvo ; Viši kurs za hirurge iz laparoskopskih procedura.
  3. - Beograd, Institut za endokrinologiju, diabetes i bolesti metabolizma, KCS Udruženje endokrinih hirurga Srbije - Totalna tireoidektomija kao operacija izbora.
  4. - Beograd, usavršavanje u trajanju od četiri nedjelje u KC ,, Dragiša Mišović“ – Laparoskopska holecistektomija.
  5. – Beograd usavšavanje u trajanju od tri mjeseca u Institutu za digestivne bolesti UKCS – Endoskopske dijagnostičke i terapijske procedure.

Stručni, naučni radovi, kongresi i monografije:

Autor je i koautor mnogih stručnih i naučnih radova iz Opšte hirurgije u domačim i stranim časopisima i zbornicima.

Članstvo u udruženjima:

• Član Društva ljekara Cene Gore;
  • Član Udruženja hirurga Crne Gore;
  • Član Ljekarske komore Crne Gore.

Ostalo:

Oženjen i otac troje djece.

Govori ruski i engleski jezik.