Filološki fakultet

Biografija - Mujović Marija

Marija Mujovic, rodjena 1988. godine u Podgorici, osnovnu skolu i gimnaziju je zavrsila u Danilovgradu. U septembru 2011. godine diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Niksicu, na Odsjeku za ruski jezik i knjizevnost (prosjek na osnovnim studijama: 9.87, prosjek na specijalistickim: 9.83). Iste godine, takodje u Niksicu, upisala je magistarske studije (smjer: nauka o jeziku) i uspjesno polozila sve predvidjene ispite (prosjek na magistarskim studijama 9.73). Tema magistarske teze, koja je u izradi jeste ,,Leksicki i frazeoloski problemi prevodjenja –na materijalu romana Okamenjena nimfa Miodraga Cupica i prevoda na ruski jezik“. Svoj radni staz zapocela je u skolama ,,Bozidar Vukovic Podgoricanin“ i ,,Radojica Perovic“, dok je na Univerzitetu Crne Gore angazovana od januara 2014. godine, prvo u svojstvu pripravnika, a onda od oktobra iste godine kao lektor za ruski jezik. Angazovana je na predmetu Savremeni ruski jezik gdje drzi ortografske i leksicko- gramaticke vjezbe i prevod sa ruskog jezika, vjezbe iz Fonetike sa osnovama fonologije, vjezbe iz predmeta Ruski jezik kao strani za lingvisticke studije na Filoloskom fakultetu, i kao predavac na nematicnim fakultetima za ruski jezik opsti i strucni. U toku studija bila je u Rusiji i Ukrajini u cilju usavrsavanja.