Medicinski fakultet

Biografija - Hadrović Zuhra

CURRICULUM VITAE

Mr sci dr Zuhra Hadrović

Rođena 19.03.1961 godine u Prizrenu, od oca Riza Purišića i majke Budimke, rođene Krivokuća, prosvjetnih radnika. Osnovnu školu i gimnaziju završila u Plavu. Upisala Medicinski fakultet u Beogradu 1979, koji je završila 1985.godine.

Nakon završenog fakulteta zasnovala radni odnos u Medicinskom centru Dr Nika Labović Berane 01.05.1985.godine i položila stručni ispit 28.05 1986.godine. Radila u Zdravstvenoj stanici Plav i Domu zdravlja Berane, do 1988.godine, kada je dodijeljena specijalizacija iz opšte medicine za Dom zdravlja Berane. Specijalistički staž završila u Beogradu i položila specijalistički ispit iz opšte medicine 09.01.1992 godine. Upisala magistarske studije iz reumatologije na Medicinskom fakultetu u Beogradu, položila ispite, pred odbranom je rada.

Od 1991 do 2008.godine radila u Domu zdravlja Berane kao specijalista opšte medicine i načelnica Službe opšte medicine. Završila kurs za ehosonografiju abdomena u okviru Škole UZ KCS Srbije u trajanju od 15.06 do 15.08. 2000 godine. Posjeduje diplomu naprednog treninga savjetnice za DPST za HIV /AIDS 2008.godine i višegodišnje iskustvo u savjetovalištu.

Aktivna u edukativno pedagoškom radu od 1993 godine, kao predavač u Srednjoj medicinskoj školi Dr Branko Zogović Berane. Odlukom Nastavno naučnog vijeća medicinskog fakulteta u Beogradu od 31.maja 2001 određena za mentora specijalističkog staža iz dijela opšte medicine. Od 2007.je saradnica u nastavi na predmetima gerijatrija i porodična medicina na Medicinskom fakultetu u Podgorici-Visoka medicinska škola Berane. Završila magistarske studije juna 2013. Godine ,magistarski rad na temu Dijabetes melitus tip 2 i stepen glikoregulacije u opštini Berane.

Autorka 20 radova i koautorka u pedesetak radova, saopštenih na domaćim i medunarodnim skupovima, štampanim u časopisima i zbornicima sa recenzijom. Posjeduje licencu iz prakse izdatu od Ljekarske komore 01.05.2014.godine. Učestvovala u ispitivanju Hope like studije Opservacioni registar prevalence i kontrole hipertenzije kod Hope like populacije 2011.godine. Članica Udruženja opšte /porodične medicine od 2001.godine,  više puta bila u organizacionom odborima kongresa opšte medicine i drugih stručnih skupova.

Direktorica ZU Doma zdravlja Dr Nika Labović Berane od 01. Jula 2008. lz oblasti menadžmenta zdravstvenih ustanova završila pet međunarodno sertifikovanih kurseva.

Poznaje rad na računaru završen ECDL kurs( Word,Exel,Internet) Služi se francuskim i engleskim jezikom.

Udata, majka dvoje djece.