Filozofski fakultet

Biografija - Mašnić Jelena

Rođena je u Mostaru, u Bosni i Hercegovini, gdje je počela osnovno obrazovanje, a završila u Podgorici. Gimnazijsku diplomu stekla je u srednjoj školi „Petar I Petrović Njegoš“ u Danilovgradu. 2002. godine je upisala studije psihologije na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu i diplomirala 2006. godine na temu „Socijalno – psihološka obilježja studenata kao determinante njihovih stavova prema nastavi i radu univerzitetskih profesora“. U julu 2010. godine uspješno odbranila magistarski rad na temu „Socijalno – psihološki faktori formiranja stavova o ženama liderima u Crnoj Gori“ i time stekla titulu magistra psiholoških nauka. 2015.god. je stekla titulu doktora psiholoških nauka na temi „Percepcija ponašanja nastavnika i vrednovanje vlastitog školskog postignuća“. Od 2007. godine je zaposlena na Studijskom programu za psihologiju Filozofskog fakulteta, Univerziteta Crne Gore, kao predavač u realizaciji nastave u oblasti Socijalne psihologije. Organizuje časove psihologije na većem broju studijakih programa UCG. Od 2010. godine do sada, u saradnji sa agencijom „ZOPT“ i Zavodom za zapošljavanje, u Podgorici radi na projektu rehabilitacije nezaposlenih lica svrstanih u kategoriju teže zapošljivih. Volonter je u Udruženju roditelja i saradnik Biblioteke za slijepe (u Podgorici). Učestvovala je na brojnim naučnim skupovima, objavila više naučnih radova, te monografiju u koautorstvu.

Google scholar veza https://scholar.google.com/citations?user=u-f2CnMAAAAJ&hl=sr