Filozofski fakultet

Biografija - Samardžić Obrad

Mр Обрад Самарџић је рођен у Билећи, гдје је завршио основну и средњу школу. Студиј социологије на Филозофском факултету уписао је школске 2004/05 године, да би на истом факултету дипломирао 2008 године са просјечном оцјеном "9.57". Постдиопломске магистарске студије уписао је школске 2008/09 и завршио их са просјечном оцјеном "10", да би потом, 10.07.2010 године магистрирао на теми "Социолошки аспекти, смисао, значај и значење времена као друштвеног феномена" коју је одбранио са оцјеном ("10"). Тренутно ради на изради докторске тезе под називом "Темпорални аспекти социо-културне динамике савременог друштва - модерна вс постмодерна темпоралност". Током школске 2012/13. године ради усавршавања боравио је на руском државном универзитету имена Ломоносов из Москве, стажирајући под менторством Александра Гељевича Дугина.

Мр Обрад Самарџић је од 2008 до 2010 године радио на прогаму "раног раста и развоја дјеце" у Републици Српској који је организовао УНИЦЕФ, а од 2010. године ради на Филозофском факултету у Никшићу на студијском програму за социологију. Уже области научног интересовања и усавршавања су: теорије друштвених промјена и развоја, историја социолошких теорија, социологија умјетности, социологија културе, социјална антропологија, етнологија, социологија времена и простора.