Medicinski fakultet

Biografija - Kučević Berina

Rođena sam 31.12.1989. godine u Bijelom Polju, gdje sam završila Osnovnu školu „Dušan Korać“, kao đak generacije. U istom gradu sam završila nižu muzičku školu na odsjeku flauta, kao i  gimnaziju „Miloje Dobrašinović“, na opštem smjeru. Dobitnik sam diplome „Luča“. Farmaceutski fakultet u Podgorici upisala sam 2008. godine. U decembru 2012. godine izabrana sam za dobitnika "Decembarske nagrade“ (Nagrada Opštine grada Podgorica) za najboljeg studenta u studijskoj 2012/13. godini sa prosječnom ocjenom „A“ (10,00). Dobitnik sam „Stipendije talentovanim učenicima i studentima“ koju dodjeljuje Ministarstvo prosvjete, Republike Crne Gore kao i stipendije Opštine Bijelo Polje za talentovane studente. Od 2012. godine bila sam na mjestu predsjednika „Saveza studenata farmacije“ (SSF). Diplomirala sam na Farmaceutskom fakultetu 2013. godine - završni rad na predmetu Klinička farmacija odbranjen ocjenom „A“. Trenutno sam zaposlena u Agenciji za ljekove i medicinska sredstva (CALIMS) gdje radim na mjestu eksperta za procjenu kvaliteta ljekova. Osim toga, od završetka studija (septembar 2013. godine) radim kao saradnik u nastavi na Medicinskom fakultetu - Studijski program Farmacija u Podgorici, na predmetu Klinička farmacija. Čitam, pišem i govorim engleski, ruski i njemački jezik. Udata sam i imam dvoje djece.