Fakultet dramskih umjetnosti, 11.03.2017

Biografija - Čekić Sehad

Ime i prezime: SEHAD ČEKIĆ

Datum, godina i mjesto rođenja: 25. septembar 1979. godine, Podgorica, Crna Gora

Obrazovanje:

• diplomirani producent – Fakultet dramskih umjetnosti – Cetinje 2005.
  • Prosječna ocjena tokom studiranja 9,86
  • Najbolji diplomirani student iz oblasti umjetnosti na Univerzitetu Crne Gore – 2005.
  • magistar (MA) – Fakultet dramskih umjetnsoti – Cetinje 2010.

Akademski angažman:

Od 2005. godine radi na Fakultetu dramskih umjetnosti na Cetinju. Trenutno je docent na predmetu Filmska produkcija 1-6 i Savremena filmska produkcija 1-2.

Prodekan na Fakultetu dramskih umjetnosti od 2010. godine.

Dekan na Fakultetu dramskih umjetnosti od 2014. godine.

Filmografija:

1. – Izvršni producent na dugometražnom igranom filmu „Gledaj me“ (internacionalni naziv: Look at me) rediteljke Marije Perović
  2. – Producent kratkog igranog filma „Nekako s proljeća“ (int. naziv: Sarajevo Spring) rediteljke Nikoline Barić (Hrvatska)
  3. – Izvršni producent na kratkometražnom igranom filmu „Maske“ (int. naziv: Masks) reditelja Andra Martinovića
  4. – Producent dugometražnog igranog filma „Posljednje poglavlje“ (int. naziv: The Ascent) reditelja Nemanje Bečanovića
  5. – Producent dugometražnog igranog filma „Ispod mosta, među stijenama“ (int. naziv: Lowdown) reditelja Pavla Simonovića

Izbor iz profesionalne biografije:

• Producent i ko-autor u više projekata iz različitih domena kulturne prakse (“ActivArt”, Festival kratke priče “Odakle zovem“,...).
  • Učestvovao u radu na donošenju više značajnih dokumenata iz domena filmske politike. Ko-autor Zakona o kinematografiji Crne Gore (2015.)
  • Učesnik prvog Sarajevo Talent Campus-a (2007.)
  • Učestvovao u programu “Producers on the Move” u okviru Kanskog filmskog festivala 2013.
  • Projekt menadžer IPA CBC Adriatic projekta “ArTVision” (2014-2016.)
  • Član Savjeta Crnogorske kinoteke od 2012. godine
  • Član je Evropske filmske akademije od 2013. godine.
  • V. d. direktor Filmskog centra Crne Gore (2017.)

sehad@ac.me