Medicinski fakultet

dr Milovan Živković

VIII Crnogorske Berane

mob tel 069-041-253

odjen  14.02.1962. u Pljevljima, Crna Gora.Osnovnu i srednju školu završio u mestu rođenja. Medicinski fakultet  upisao u Tuzli školske 1982/83. godine, a yavršio 1990. Sa prosečnom ocenom 8,75.     Kao lekar opšte prakse  radio u zdravstvenoj stanici u Plužinama u periodu 1990-1993.godine.

Specijalizaciju iz infektologije, za Opštu bolnicu u Beranama, dobio 1993. godine, a specijalistički ispit položio sa odličnom ocenom na infektivnoj klinici u Beogradu 05.06.1997 godine. Od tada radi kao infektolog u Opštoj bolnici u Beranama.

Poslediplomske studije upisao školske 1998/99 na Medicinskom fakultetu u Beogradu, iz oblasti kliničke i eksperimentalne bakteriologije. Magistarsku tezu pod naslovom ”Procena uspešnosti lečenja streptokokne angine penicilinom i alternativnim antibioticima“ odbranio 11.07.2005 godine na Medicinskom fakultetu u Beogradu i time stekao zvanje magistra medicinskih nauka.Na Medicinskom fakultetu u Kragujevcu 28.02.2008.godine odbranio doktorsku disertaciju pod naslovom: ”Osobenosti u toku hemoragijske groznice sa bubreznim sindromom u regionu severoistocne Crne“

Prestizno zvanje primarijus dodijeljeno mi je 01.02.2007.godine.

Jedanaest godina je angazovan kao saradnik u nastavi na fakultetu za medicinske sestre u Beranama.

Školske 2005/2006, do 2009/2010.godine bio je angažovan na predmetu higijena i zdravstveno vaspitanje. Od 2006 do danas angažovan je na predmetu Mikrobiologija, sa imunologijom i infektologijom, kao saradnik u nastavi i predavač. Školske 2009/2010. godine bio je predavač na predmetu Zdravstvena njega.

Autor je i prvi koautor 84 rada u stručnim časopisima, kao i na domaćim i međunarodnim kongresima i sekcijama:

Najznačajniji radovi:

Udžbenici:

1.Bogdanka Andric i saradnnici,Infektivne bolesti sa njegom bolesnika. Medicinski fakultet Univerziteta Crno Gore Podgorica 2013.godine.

1. Slavica Bošković i saradnici, infektologija sa njegom infektivnih bolesnika. Udzbenik za III i IV razred Srednje medicinske skole.Data status Beograd 2014 godine.

- RADOVI  ŠTAMPANI IN EXTENZO U ČASOPISIMA

Živković M., Čukić G.: Porodična epidemia E hepatitisa u Beranama, Acta infectologica  Yugoslavica, 2001; 3:311-15.

Živković M.,  Čukić G.:  Hemoragijska groznica sa bubrežnim sindromom, prikaz slučaja i teoretska razmatranja, Acta infectologica Yugoslavica 2005. 5. 273-7

Živković M., Balać S. Kliničke i laboratorijske karakteriustike hemoragijske grožnice sa bubrežnim sindromom u regionu severnoistočne Crne Gore kao prirodnom žarištu. Medicinske komunikacije, časopis društva ljekara Republike Srpske, 2005. 53-6.

Živkovic M., Cukic G, Todorovic Z: Kliničke i laboratorijske karakteristike hemoragijske groznice sa bubreznim sindromom u zavisnosti od antigenotipa virusa, Medicinske komunikacije, Casopis drstva ljekara Republike srpske. 2006; 3:117-20.

Živkovic M., Todorovoc Z., Čanovic P., Pokusaj primene ribavirina u lecenju hemoragijske groznice sa bubrežnim sindromom, Medicinski pregled Novi Sad;2007. Casopis drustva lekara Srbije-Sekcija lekara Vojvodine;

Živkovic M.,Todorović Z., Canović P., Kriterijumi za procenu težine kliničke slike hemoragijske groznice sa bubrežnim sindromom, Medicinski pregled Novi Sad 2007. časopis drustva ljekara Srbije-sekcija lekara Vojvodine.

Čukić G., Živković M.: Niska infestiranost mesa larvama trihinele spiralis, Medicinski zapisi. podgorica 2004.59:64-70.

Živković M., Diferencijalna dijagnoza meningealnog sindroma u periodu 1998-2003.godina kod pacijenata liječenih u Beranama, Zbornik radova sa 27.kongresa ljekara Sjeveroistočne crne Gore i jugozapadne Srbije. Berane 2004. 27:161-3.(Rad štampat in ekstenzo).

Živković M.: Tetanus kod predhodno vakcinisane osobe-prikaz slučaja, Zabornik sa 27 sabora ljekara severoistočne Crne Gore i jugozapadne Srbije, Berane. 2004.27:168-73.(Rad štampan inekstenzo).

Todorovic Z.,Zivkovic M., Canovic P. Hemoragijska groznica sa bubreznim sindromom u trudnoci, prikaz slucaja. Medicinski pregled Novi Sad 2010. časopis društva ljekara Srbije/sekcija ljekara Vojvodine.

Živković M. Kliničke i epidemiološke karakteristike hemoragijske groznice sa bubrežnim sindromom, kod bolesnika lečenih u Beranama. Zbornik radova sa IV kongresa infektologa Srbije, Kopaonik 2017.g.

Danas živi u Beranama, zaposlen je u Opštoj bolnici Berane gdje radi kao infektolog i šef infektivnog odjeljenja. Od samog po;etka rada Fakulteta ya medicinske sestre, anga\ovan kao saradnik u nastavi i naučni saradnik.