Filozofski fakultet, 11.03.2017

Biografija - Mićanović Veselin

Veselin Mićanović, vanredni profesor

Osnovne studije završio 1998. godine na Filozofskom fakultetu u Nikšiću, Studijski program za obrazovanje učitelja. Magistrirao 2003. godine na Učiteljskom fakultetu u Somboru.  Doktorirao 2008. godine na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu. Doktor metodike nastave matematike.

Izabran je u zvanje vanrednog profesora za predmete: Metodika nastave matematike III I Metodika nastave matematike IV na Studijskom programu za obrazovanje učitelja i Metodika usvajanja početnih matematičkih pojmova I i Metodika usvajanja početnih matematičkih pojmova II na Studijskom programu za predškolsko vaspitanje.

Bavi se istraživanjima iz oblasti metodike nastave matematike. Objavio je više od sedamdeset naučnih i stručnih radova. Učestvovao je u radu više međunarodnih naučnih konferencija i u realizaciji brojnih projekata.