Studijski program

Tip studija: Akademske
Finansiranje: B
Ishodi učenja:

Specijalističke studije Mašinstva traju jednu godinu, i to je četvrta godina studiranja na studijskom programu MAŠINSTVO. Poslije završene jedne godine akademskih postdiplomskih specijalističkih studija dobija se diploma - akademskih specijalističkih studija MAŠINSTVA; u dodatku diplome se pobliže opisuje jedna od mogućih oblasti studijskog programa mašinstvo, i to: • Energetika • Proizvodno mašinstvo • Primijenjena mehanika i konstruisanje Specijalističke studije su obima 60 ECTS kredita. Specijalističke studije se mogu shvatiti i kao prva godine postdiplomskih magistarskih studija, ukoliko student želi da nastavi dalje školovanje. Specijalističke studije Mašinstva traju jednu godinu, i to je četvrta godina studiranja na studijskom programu MAŠINSTVO. Poslije završene jedne godine akademskih postdiplomskih specijalističkih studija dobija se diploma - akademskih specijalističkih studija MAŠINSTVA; u dodatku diplome se pobliže opisuje jedna od mogućih oblasti studijskog programa mašinstvo, i to: • Energetika • Proizvodno mašinstvo • Primijenjena mehanika i konstruisanje Specijalističke studije su obima 60 ECTS kredita. Specijalističke studije se mogu shvatiti i kao prva godine postdiplomskih magistarskih studija, ukoliko student želi da nastavi dalje školovanje. Specijalističke studije Mašinstva traju jednu godinu, i to je četvrta godina studiranja na studijskom programu MAŠINSTVO. Poslije završene jedne godine akademskih postdiplomskih specijalističkih studija dobija se diploma - akademskih specijalističkih studija MAŠINSTVA; u dodatku diplome se pobliže opisuje jedna od mogućih oblasti studijskog programa mašinstvo, i to: • Energetika • Proizvodno mašinstvo • Primijenjena mehanika i konstruisanje Specijalističke studije su obima 60 ECTS kredita. Specijalističke studije se mogu shvatiti i kao prva godine postdiplomskih magistarskih studija, ukoliko student želi da nastavi dalje školovanje.