Sastanak članova projektnog tima na bilateralnom projektu TEROBOT na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Mariboru

Povodom realizacije bilateralnog projekta „Uticaj termičke obrade otpada na smanjenje emisije ugljen-dioksida (CO2) na nacionalnom nivou u Sloveniji i Crnoj Gori“, predstavnici projektnog tima iz Crne Gore, prof. dr Jasmina Ćetković i mr Miloš Žarković, imali su konsultativne sastanke sa članovima projektog tima sa Mašinskog fakulteta Univerziteta u Mariboru, prof. dr Filipom Kokaljem i prof. dr Nikom Samecom.  Konsultativni sastanci sa kolegama iz Slovenije, održani su dana 24, 25. i 26. maja 2023. godine na Mašinskom fakultetu u Mariboru. Organizovani sastanci i konsultacije su bili veoma korisni i članovi projektnih timova vjeruju da će značajno doprinijeti uspješnoj realizaciji i okončanju projekta.

Članovi projektnog tima su se složili u konstataciji da je jedna od ključnih mjera, u cilju smanjenja nacionalnog klimatskog uticaja adekvatno upravljanje biorazgradivim dijelom komunalnog i industrijskog otpada i njegovo korišćenje kao obnovljivog izvora energije. Na tome treba intenzivno raditi u predstojećem periodu, kako bi negativni klimatski uticaji bili što manji, a doprinos zelene ekonomije ukupnom ekonomskom razvoju što veći.