Replika štamparske prese Đurđa Crnojevića instalirana u Njegoševom muzeju na Cetinju

U skladu sa ugovorom sklopljenim sa Ministarstvom ekonomskog razvoja i turizma Crne Gore, Mašinski fakultet izvršio montažu i primopredaju Replike prve štamparske mašine na Balkanu – Crnojevića štamparske prese u Njegoševom muzeju na Cetinju – Biljardi, gdje je i planirano da Štamparska presa bude i instalirana.

Sami postupak primopredaje pratio je odgovarajući svečani čin koji su priredili rukovodioci „Due Mari“ projekta, u okviru kojega je finansiran Projekat rekonstrukcije i izrade štampasrke prese. Pored menadžmenta projekta „Due Mari“, Maje Kovačević i Tamare Djukić, u primopredaji su učestvovali Državni sekretar u Ministarstvu ekonomskog razvoja i turizma Armend Milla, Direktor Narodnog muzeja Crne Gore Jakša Ćalasan, Dekan Mašinskog fakulteta prof. dr Radoje Vujadinović i rukovodilac projekta izrade prese prof. dr Radoslav Tomović, kao veliki broj gostiju i zainteresovanih lica.

U Podgorici, 17.07.2023.