Mašinski fakultet i Deponija d.o.o. potpisali Sporazum o saradnji

Dekan Mašinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore (MF), Prof. dr Radoje Vujadinović i izvršni direktor preduzeća Deponija d.o.o. iz Podgorice gospodin Aleksandar Božović, potpisali su Sporazum o saradnji u cilju definisanja okvira saradnje i međusobnih odnosa. Potpisivanju sporazuma su prisustvovali predsjednik Odbora direktora preduzeća Deponija d.o.o. Prof. dr Radoš Bulatović i pomoćnik izvršnog direktora za tehničko-operativne poslove Ratko Pavićević.

Poslovno-tehnička saradnja prema ovom sporazumu, između ostalog obuhvata:

• prijavu zajedničkih naučno-istraživačkih projekata,
  • realizaciju zajedničkih istraživanja u oblasti cirkularne ekonomije,
  • razvoju proizvoda i proizvodnih programa,
  • praksu studenata svih nivoa studija,
  • obostranu posjetu od strane zaposlenih sa obje institucije potpisnice sporazuma
  • organizaciju okruglih stolova, stručnih i naučnih skupova,
  • razmjenu naučnih informacija u obliku publikacija, uputstava i ostalih rezultata predavanja i istraživanja,
  • podsticaj saradnji na nivou edukacije,

Na sastanku su predstavljeni načini funkcionisanja i organizacija obije institucije i dogovoreni pravci daljih aktivnosti u skladu sa potpisanim Sporazumom. Kao posebno zanimljive oblasti su istaknute reciklaža motornih vozila i valorizacija deponijskog gasa u svrhu proizvodnje električne i toplotne energije.