Prezentacija Mašinskog fakulteta u gimnaziji Slobodan Škerović

Dekan Mašinskog fakulteta UCG Prof. dr Igor Vušanović predstavio je mogućnosti koje nudi Mašinski fakultet Univerziteta Crne Gore maturantima gimnazije Slobodan Škerović u okviru kampanje Upiši mašinstvo budi IN(G).
Đacima je prezentovano šta je inženjerstvo generalno, Koja su dostignuća inženjera 20. vijeka, Kako do posla i koji je sistem studiranja na Mašinskom fakultetu.

Gimnazijalci su sa zanimanjem pratili izlaganje koje će im pomoći da donesu značajnu životnu odluku i izaberu buduću profesiju.

Pitanja gimnazijalaca su nas uvjerila da imamo naraštaje koji garantuju sigurnu i prosperitetnu budućnost. Prezentacija i odgledani film o fakultetu su nadamo se pobudili pažnju đaka pa iskreno vjerujemo da će od sledeće školske godine neki od njih biti naši studenti.

Iz DEKANATA