Konferencija Savremeni drumski prevoz i poslovna logistika

Privredna komora Crne Gore, Ministarstvo saobraćaja i pomorstva Crne Gore, Mašinski fakultet Univerziteta Crne Gore i IRU Akademija, su organizovali 14 i 15 maja u hotelu Splendid u Budvi međunarodnu konferenciju pod nazivom

"Savremeni drumski prevoz i poslovna logistika“.

U radu konferencije su učestvovati Osman Nurković, ministar saobraćaja i pomorstva u Vladi Crne Gore, Vlastimir Golubović predsjednik Privredne komore Crne Gore, Patrick Philipp, predsjednik IRU Academije, i Prof.dr Igor Vušanović, dekan Mašinskog fakulteta u Podgorici.

Konferenciji je prisustvovalo preko 200 učesnika među kojima su članovi Vlade, predstavnici privrednih komora i komorskih asocijacija sa kojima Privredna komora Crne Gore ima saradnju,međunarodnih finansijskih institucija, profesori univerziteta i akreditovanih centara za edukaciju iz regiona, kao i najznačajnije kompanije koje se bave prevozom putnika, prevozom tereta, uvozom vozila, logističkim uslugama, koje djeluju na prostoru Crne Gore i susjednih zemalja.

Posebnu pažnju prisutnih je zavrijedilo predavanje Doc. Dr Gorana Krajačića sa Fakulteta za brodogradnju i strojarstvo iz Zagreba na temu električnih automobila, a učesnici konferencije su imali mogućnost da u pauzama konferencije voze električni automobil proizvođača TESLA.