Upis na drugu godinu master studija sa diplomom od minimum 240 ECTS

Poštovani,

U prilogu objave možete vidjeti detalje Uputstva o načinu upisa na drugu godinu master studija kandidata koji posjeduju diplomu sa ekvivalentom od minimum 240 ECTS kredita.

U pojedinostima, informišemo vas o sledećem:

1. Upis na drugu godinu master studija kandidata koji posjeduju diplomu od minimum 240 ECTS kredita se vrši u roku predviđenom za upis na prvu godinu master studija.
  2. Kandidat je dužan da prilikom prijave na studentsku službu uz Diplomu ili Uvjerenje o završenim osnovnim studijama podnese i Uvjerenje o položenim ispitima.
  3. Komisija kojom predsjedava prodekan za nastavu ocjenjuje da li je stečeno obrazovanje kandidata kompatabilno sa obrazovanjem koje se stiče na studijskom programu koji se upisuje i donosi konačnu odluku o prijemu kandidata na drugu godinu master studija. Odluke verifikuje Vijeće fakulteta.
  4. Upisom na drugu godinu master studija, studentu se priznaje 60 ECTS kredita sa prve godine master studija.
  5. Ukupan broj kredita na drugoj godini master studija mora da bude najmanje 60 ECTS kredita.
  6. O svim dodatnim informacijama vezano za proceduru, uslove, prohodnost i slično možete se obratiti prodekanu za nastavu.

Srdačno,

Mašinski fakultet