Sastanak IoT – ECO projektnog tima u Tirani

Na sastanku u okviru radnog projekta WP2 Peparation, međunarodnog Erasmus + projekta IoT-ECO  IoT Green Transformation for Academic Society and Business Oriented Ecosystem in Western Balkans , učestvovali su predstavnici Univerziteta Crne Gore, prof. dr Janko Jovanović i prof. dr Jelena Šaković Jovanović. Sastanak je održan u Tirani, od 24. do 26. maja 2023. godine, na Politehničkom univerzitetu u Tirani.

Prvog dana je održan sastanak menadžerskog tima projekta, gdje su definisani pravci dalje saradnje na realizaciji ciljeva projekta. Drugog dana su predstavnici univerziteta zemalja Zapadnog Balkana predstavili rezultate ankete koja je sprovedena unutar tri grupacije, i to:

• Profesori
  • Studenti
  • Preduzeća

Rezultate ankete je predstavila prof. Jelena Šaković Jovanović.

U petak 26. maja 2023. godine učesnici IoT-ECO projekta su obišli Luku Durres kako bi se upoznali sa elementima njihove IoT (Internet of Things) implementacije. Istog dana je održan i sastanak na Univerzitetu “Aleksander Moisiu”, Durres.

IoT-ECO projekat je usmjeren na:

• Razvijanje infrastrukture IoT-ECO Hub-a za nastavu i istraživanje, koji će obuhvatiti i model ekosistema implementacije IoT-a za zelenu transformaciju
  • Razvijanje vještina i kompetencija studenata za implementaciju IoT-a u cilju zelene transformacije, kroz inovirane kurseve i module na Bachelor i Master programima
  • Umrežavanje univerziteta, privrednog sektora i društva u implementaciji različitih servisnih aplikacija i jačanje njihove saradnje
  • Informisanje društva i javnih institucija o mogućnostima i potencijalima IoT tehnologije u obezbjeđenju održivog razvoja

Detaljnije informacije o projektu se mogu naći na sajtu: www. iot-eco.eu